YURT DIŞI BEKLENTİLERİ & GERÇEKLER

Yurt dışına çıkmış olanlara yorum hakkı, çıkmamış olanları da biraz teselli edecek bir yazıyla karşınızdayım. Yazar olarak ben yurt dışı seyahati hayali kurup becerip de çıkmayanlardanım. O yüzden paylaşacağım görüntüler az da olsa teselli niteliği taşıyor. 😀 Biz yurt dışına çıkmayanlar ya da güzel fotoğraflara bakar hayaller kurarız. ‘Şurda olmak vardı’ diye yorumlar atar, Euro ne kadar olmuş biz göz atarız. 😀 Peki gerçekler nasıl? O mükemmel kareler bir rastlantı mı, bir kurgu mu? İnandığımız gerçek mi?

Gördüğümüz kareler tüm hikayeyi anlatmayabilir. İnternette rastladığım bir dizi fotoğrafa göz atın, çoğunuzun fikri değişebilir!

Çin Seddi'nde hayaller hayatlar...
Çin Seddi’nde hayaller hayatlar…

Durup da etrafı seyretmek, komikli pozlar vermek falan, yok mu bunlar şimdi? 🙁 Bu kalabalığın içinde sürüklenirken biraz zor gibi.

Ah Mona Lisa!
Ah Mona Lisa!

İşte bu gerçekten haksızlık! Gizemleriyle, şifreleriyle okuyup durduğumuz tabloyu insan enselerinden mi göreceğiz şimdi?  Tabi bir sanat eserini korumak adına, ona yakından bakmamız pek mümkün değil. Ama insan işte, hayal ediyor. 🙂

Su üstü bile kalabalık, amaan gezilmez buralarda. :)
Su üstü bile kalabalık, amaan gezilmez buralarda. 🙂

Anladık ki umduğumuz romantizmi bulamayacağız.

İnsalar hiç adım atmasa doğanın yararına olacak belli ki.
İnsanlar hiç adım atmasa doğanın yararına olacak belli ki.

Bence buraya kimse gitmesin.

Tac Mahal
Tac Mahal

Tac Mahal beklentiyi karşılıyor aslında. Alanı kendimize tahsis edemeyeceğimiz sürece, Tac Mahal bahçesinde birçok insanla turlayacağız. Mükemmel fotoğraf anını yaratabiliriz, inanırsak olur bence. 🙂

Beklentiyi çok yüksek tutuyormuşuz. :(
Beklentiyi çok yüksek tutuyormuşuz. 🙁

Herkes sırada mı? :O

Adeta Kadınlar Denizi halk plajı
Adeta Kadınlar Denizi halk plajı

Havluyu en arkaya sersek, denize gidene kadar başımıza neler gelir? Biri yüzerken diğeri eşyalara bakar falan. Olmadı. Hiç olmadı.

Eyfel manzarası
Eyfel manzarası

Bu inceden İzmir-Kordon anımsattı bana. İkinci kare daha sıcak, daha samimi. Gerçeğiyle daha güzelmiş, tavladı beni.

Sanırım ne kadar bu karelerin teselli edeceğini varsaysam da kendi gözümüzle görmeden inanmayacağız gibi, değil mi? Yurt dışına çıkmak sadece mükemmel kareleri yakalamakla değil, hayatında bir pencere açıp bambaşka bir yerden bakabilmekle ilgili. Umarım en kısa zamanda yeni pencerelerimize koşarız dostlar!

O zamana kadar teselliye devam… 😀

 

kaynak

CEVAP VER

7 + fifteen =