Yeni Yıl…

Her sene aynı döngüyü yaşarım. Yeni yıl hakkında bir süre boyunca hiç heyecanlanmam, hayal kurmam, umutlanmam, plan da yapmam. Yeni yıl ışıklarını görmeye başlayınca ama, o zaman işler değişir; gözlerimi alamam ışıklardan ve birden mutluluk doluşur içime. Sonra, zaman geçer, yeni yıla çok ama çok az kalmıştır. Değişiklik hissetmem kendimde. Son bir haftayı da çabucak eskitirim.

Ama yeni yılın ilk sabahı var ya…

O ilk sabah, sanki her şeyi yapabilirmişim gibi bir umut doğar içimde. Sanki bana bir şans daha verilmiş gibi. Bilirsiniz işte, “bu sene de yaşıyorum!!” Sanki uyandığımız her sabah, yeni bir şans değilmiş gibi…

Yapmam diye atıp tuttuğum o listeyi yapıyorum, yapmam sanıyorum; her yıl, o ilk sabah, yeni bir liste yapıyorum. 2018’in listesi başka bir yılın konusu olsun –zira henüz ortada yok- ama 2017’den biraz konuşabilirim. 2017 için diyebilirim ki, ilk kez listemde yer alan maddelerin çoğunu başardım. İşimden istifa ettim, yeni bir işe girdim, İstanbul’a taşındım. Benim için en önemli konulardı bunlar, çünkü gelecek kararlarım bu gelişmelerin üstüne kurulacaktı. Yeni bir içerik projesine başladım, video içerikler hazırladım, mikrofon aldım. Yeni bir dil öğrenmek için daha ciddi çaba sarfettim. Yeni arkadaşlar edindim.

Hiçbir şey başlamadan tamamlanmaz.

2017’de birçok başlangıç görüyorum. Sanırım 2018 de onun kardeşi olacak, maddeler üç-beş aşağı aynı konularda ama daha iyi amaçlarla kuşatılmış olacak. Yeni yıl, sadece kavram olarak ele alınıp bakıldığında koca bir hiç. Alıştığımız ritüellerden biri sadece. Ama yeni yıl hepimiz için başka bir şey demek. Kimi için aşk demek yeni yıl, kimi için aş. Tüm dileklerin temelinde, yeni yıl umut demek. Uyanmak için bizi ittiren bir sebep. Bir yılı eskitmek zafermiş gibi, yenisine kavuştuğumuz için sevindiren. Yarısına varır varmaz tüm bu duygular kaybolup gidecek, hepimiz biliyoruz. Ama alamıyoruz kendimizi ilk yarının “en iyi yarı” olabileceği düşüncesinden.

2018, şimdiden herkese “en iyi yarıyı” getirsin.
Yeni yılın ilk sabahında yeşeren yapılacaklar listem ise, yine blogta olacak. 🙂

Peki 2017 sizin için ne demekti?

CEVAP VER

twenty − two =