SNAPCHAT HİKAYELERİ HER YERDE!

Snapchat ’in sevilen özelliği ‘Hikayeler’ bir süre önce Instagram’a geldi biliyorsunuz. 24 saatin sonunda kaybolan video ve fotoğraflar herkesin ilgisini çekiyor. Yazılar ve çıkartmalarla da süslenebilen hikayeler, kullanıcıların kendi tarzını yaratmasına yardım ediyor.

Facebook Stories
Facebook Stories

Şimdi ise yeni bir haber: Whatsapp ve Facebook’a da ‘Hikayeler’ geliyor! Facebook, Messenger uygulamasında Hikayeler özelliğini test etmeye başladı. Polonya’da test edilen özellik, Snapchat’ten alışık olduğumuz uygulama içi kamerası ve filtrelere sahip. Hikayelere eklenen içerik, Instagram’daki gibi sıralı bir şekilde Facebook uygulamasının tepesinde görünecek. Facebook Hikayeler’in yakında tüm dünyaya yayılması bekleniyor ancak belli bir zaman belirtilmemekte.

Facebook’un bu adımı atmasına şaşırmamış olabilirsiniz. Ancak Whatsapp’a da geleceğini söylesem?

Popüler haberleşme uygulaması Whatsapp için de Hikayeler özelliği deneniyor. Facebook kendisine ait her platforma bu özelliği entegre etmeye çalışıyor.  Messenger’a gelen çıkartmalar ve filtreler uygulamanın Snapchat’e benzeyeceğini gösteriyordu. Ancak Whatsapp’ın bir sosyal ağ uygulaması olmaması getirilmek istenen özelliğin ne gibi bir etki sağlayacağı konusunda soru işaretleri yaratıyor. Whataspp’a Hikayeler’in gelmesi, bir  süredir söylenti gibiydi ancak Twitter’da WABetaInfo’nun attığı twit kafaları karıştırdı.

Kafaları karıştıran twit

Whatsapp’a %100 bu özelliğin gelmesi gibi bir durum yok ama denendiğine dair güçlü fikirler edinebiliyoruz. Yakın bir zamanda pilot bölgelerde denendiği ve bir süre sonra da ceplerimize bu özelliğin geldiğini görürseniz, şaşırmayın derim. 🙂

 

kaynak

kaynak

CEVAP VER

18 + sixteen =