Snapchat ve Disney Ortaklığı

0
131

Nerden Nereye Snapchat!

Snapchat, hepimizin hayatına yayılan bir uygulama oldu. Gençlerin kopamadığı, orta yaş grubunun ‘bu neymiş ya?’ diye bir kez dönüp baktığı, sorduğu bu sosyal mecra, Instagram, Facebook, Twitter gibi diğer sosyal mecralara ilham verdi. Her yerde filtre, her yerde sticker görmeye başladık. Gelişen ve güncellemeleriyle kullanıcılarını memnun etmeye çalışan Snapchat, popülerleştikçe farklı projelere ortak oluyor, tercih edilen bir reklam mecrası oluyor.  En son Disney ve ABC Television Group’un Snapchat’te yayınlanacak bir diziye imza atacağını duyduk. Şirket Snapchat için birden fazla dizi serisi yaratacak!

Snapchat Stories’de yayınlanacak ABC dizisi The Bachelor , 10 bölüm sürecek. Bu bir televizyon programının Snapchat’te ilk yer alışı değil. Snapchat daha önce The Tonight Show  with Jimmy Fallon, The Voice, Saturday Night Live gibi progamlara ev sahipliği yapmıştı. Şubat 2016 gibi ise Disney- Snapchat işbirliğinin ilk adımları Oscar ödülleriyle  atılmıştı.

Snapchat’in buraya nasıl geldiğine şaşırıyor musunuz?

Birden bire herkesi kendine imrendirecek bu gelişmeler ne ara oldu diyenlerden misiniz yoksa ‘ben ilk günden beri buralardayım’ diyenlerden mi?

Snapchat aslında Eylül 2011’de kurulan bir sosyal platform ama o yıllarda hepimiz Snapchat’siz yaşayabiliyorduk. Benim hayatıma ise 2014 yılında, oda arkadaşımın tavsiyesiyle girdi. O zaman uygulamayı indirip ‘ne yapılıyo bunla?’ diye çözmeye çalışmıştım. Ve tabi, çevremden kimse indirmediği için kimseye fotoğraf gönderememe sorunu… 😀  İlk kardeşimi kandırdım, o da indirdi ve biz sebepsizce ordan konuşmaya  çalıştık. Tabi ki bir heves indirdiğimiz uygulamada barınamadan sildik. Ve o da ne, 2015 yılına geldiğimizde Snapchat 2014’ün en hızlı büyüyen uygulaması olmuştu! ABD, İngiltere gibi kilit pazarlar yoğunlukta olarak, tüm dünyada gençler Snapchat kullanıyor ve ordan mesajlaşmayı tercih ediyordu. Kaynak )

Snapchat Lenses ve biz...
Snapchat Lenses ve biz…

Daha sonra hayatımıza Lenses özelliği girdi ve hepimiz Snapchat’e daha da bağlandık, ağzımızdan gökkuşağı akması, bir köpeğe dönüşmemiz hayatımızın en eğlenceli anlarını oluşturmaya başladı. Hala yüz değiştirme efektleri her gün Snapchat’e uğramama sebebimiz!  Hepimiz Snapchat’te olunca markalar da orada başarılı kampanyalara imza atmaya başladı (Mavi’nin Snapchat röportajını hatırlamayan var mı? )  ve bugün orada yayınlanan programlardan bahsediyoruz.

Ne diyelim, öyleyse  Just snapchat it!

CEVAP VER

9 + two =