SEVGİLİLER GÜNÜ REKLAMLARI: 2017

Markalar için özel günler çok iyi kullanılıyor. Kimileri bu günlerde yaptığı reklamlarla çok etkili sonuçlar alırken, kimisi de ‘özel günlerde bir şey yapmalıyız’ baskısıyla ortaya çok kötü işler çıkarabiliyor. Sevgililer Günü’nün önemi ise iki bakış açısını yaratması. Markalar sevgililere seslenebildiği gibi, yalnızlara da seslenebiliyor. Gelin bu senenin reklamlarına göz atalım.

  • QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank’ın ‘işimiz rakamlarla değil,insanlarla’ reklamı en beğenilen reklamlardan biri oldu. Temelde farklılıkların sevgiye engel olmadığını dile getiren reklam sosyal medyada çok paylaşıldı ve olumlu yorumlar aldı.

 

  • Turkcell

Turkcell bir süredir anti Sevgililer Günü reklamı yapıyor. Daha önceki reklamlarda Kubat ve Yıldız Tilbe’yi kullanan markanın bu seneki yıldızı Muslera.’Sevgililer Günü’nden kurtar bizi Muslera’ sloganıyla yayınlanan klip yalnızların yanında Muslera fanları tarafından çok beğenildi ve klipten görüntüler montajlanarak ya da caps yaparak sosyal medyada yer aldı. İş ise Wanda Digital’e ait.

  • Ford

İlhan Şeşen’in yer aldığı reklamda, Ford bizi Bir Başka Şair’e twit atmaya çağırıyor. Aldığımız cevapları beğenirsek sevgilimizle paylaşmakta özgürüz, beğenmediysek denemeye devam. 🙂

  • Yapı Kredi

Yapı Kredi Sizinki Kaç Şubat? gibi eğlenceli bir proje başlattı. Aynı isimli internet sitesi üzerinden ziyaretçilerine sorular soruyor ve yanıtlarına göre kişilere Spotify’dan ilişki durumlarına göre şarkı listesi hediye ediyor. Etkileşime çağıran bu uygulama çoğu kişi tarafından denendi ve sosyal medyada paylaşıldı.

  • Enza
    Enza Home, bizi kısa bir aşk hikayesine dahil ediyor. ‘Aşkı hatırlatan detaylar’a vurgu yapan film, insanları ikiye böldü. Kimisi çok severken kimisi marka ve gün bağlantısını kuramadığı fikrindeydi.

  • Samsung

Samsung Galaxy A serisini, Sevgililer Günü ile tanıtıyor. Reklamda sevilen yüzlerden Hakan Meriçliler yer alıyor.

2017’nin Sevgililer Günü reklamları bu şekildeydi. Sizler nasıl değerlendiriyorsunuz? Bu sene benim gözlemlediğim en öne çıkan reklam QNB Finansbank’ın reklamıydı. Sırada Kadınlar Günü var, bir sonraki özel günde görüşmek üzere. 🙂

CEVAP VER

3 × one =