Sektörden Dikkat Çeken Haberler

İlk göz ağrımız Paint’in vedası…

RIP PAINT!
Paint’e veda postları…

Haftanın başında, İlk şaheserlerini Paint’te üreten efsane nesil olarak üzücü bir haber aldık. Windows 1.0 çizim programlarından, çıktığı dönemin en sevileni olan Paint, Windows’un kaldırılacaklar listesindeydi. Yıl içinde 3D Paint versiyonun demosunu yayınlayan Microsoft’un, Windows 10 ile klasik Paint’e veda edeceği söyleniyordu.  En sade haliyle kalbimize giren PAintiçin, internet ortamında veda gönderileri yayılmaya başlamıştı bile. Ama artık üzülmemize gerek yok. Çünkü Microsoft’un güncellemesine göre sevdiğimiz Paint çok uzağa gitmiyor. Paint, indirilmek üzere Windows Store’da sevenlerini bekliyor olacak. Başka bir değişle kullanıcılara işletim sistemiyle gelmeyecek ama Windows ailesinin bir parçası olarak kalmaya devam edecek.

via GIPHY

 

Game Of Thrones’un 7. Sezona en büyük ilgi markalardan:

Merakla beklenen dizi Game Of Thrones’un ilk bölümü geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Dizi severlerin ilgisi elbette büyüktü. Bu ilginin kaymağından yemek isteyen markalar ise sosyal medya paylaşımında gecikmedi. Sağlık Bakanlığı, Daikin, Jandarma, Şişli Belediyesi’nden tutun da Domestos’a kadar herkes Demir Taht ve kış içerikleri çıkardı.

İki dâhinin robot anlaşmazlığı…

İki dahinin tartışması…

İki teknoloji devinden ve dâhiden bahsediyoruz: Elon Musk ve Mark Zuckerberg. Anlaşmazlığa neden olan konu ise yapay zeka. Elon Musk, sık sık yapay zeka ile ilgili düzenlemeler yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Elon Musk’a göre, yapay zekanın egemenliğinde bir dünyada ikinci sınıf vatandaş muamelesi görebiliriz. Mark Zuckerberg ise bu açıklamaların ‘fazla sorumsuzca’ olduğunu belirtince işler karıştı… “Benim bu konudaki fikirlerim iyimser. Ve diğer yandan her şeye muhalif olmak isteyen, hemen kıyamet senaryosu çizen insanları görüyoruz… İşte bunu anlamıyorum. Fazlasıyla olumsuz ve bazı yönlerden sorumsuzca bir yorum” ifadelerini kullanan Zuckerberg’e, Elon Musk yanıt vermekte gecikmedi. Zuckerberg’in ifadeleri Elon Musk’a yöneltildiğinde Musk’ın cevabı şöyleydi: “Daha önce Mark ile bu konuyu konuştum. Onun konu hakkındaki bilgisi kısıtlı.”

 

 

*kaynak

CEVAP VER

fourteen − thirteen =