Yeni renk paletleri keşfetmek bir tasarımcı için her zaman keyiflidir. Özellikle özgün renkler yakalamaya hevesliyseniz ve tasarımınıza farklılık katmak istiyorsanız, bazı araçlardan yardım alabilirsiniz.

Tasarımınız için mükemmel rengi mi arıyorsunuz? Önereceğimiz ücretsiz uygulamalar, aradığınız rengi bulmanıza ya da yaratmanıza yardımcı olabilir.

1- Color Hunter
Color Hunter, görüntülerden oluşan renk paletleri oluşturmanızı sağlayan tarayıcı tabanlı bir araç. Sadece istediğiniz görüntüyü yükleyerek, içerdiği renklere göre seçeneklerle karşılaşıyorsunuz. Alternatif olarak, arama çubuğuna etiket, arama terimi veya görsel URL’si girerek paletinizi edinebilirsiniz. Eğer bir arama terimi girerseniz, Color Hunter ilgili görselleri Flickr.com’dan arayarak eşleşen resimleri renk paleti olarak sunuyor.
2- Paletton
Paletton, seçtiğiniz bir renk çevresinde tonlamalar sunarak paletinizi oluşturuyor. Oluşturduğunuz paleti paylaşabiliyor ya da bir örnek tasarım üzerinde nasıl kullanıldığını görebiliyorsunuz.

3- COPASO
Copaso, gelişmiş renk araçlarından biri. COPASO’da üç şekilde renk oluşturmanız mümkün: Fotoğraf ekleyerek, renk skalasından renk seçerek veya CMYK – HEX değerlerini girerek. Renk skalasından renk seçerken dahi “blend”, “split” gibi renklerin tonuyla oynayabileceğiniz seçenekler sunan araç, yeni renkler keşfetmeyi sevenler için oldukça eğlenceli. Oluşturduğunuz renk paletini ise paylaşabilir veya not girerek kaydedebilirsiniz.

4- Material Palette
Kullanımı oldukça basit bir diğer araç ise Material Palette. Araç, seçtiğiniz iki ana renk üzerinden tasarımınızda kullanabileceğiniz yazı rengi, vurgu rengi gibi başlıklarla sekiz adet renk yaratıyor. Oluşan paleti indirebiliyor veya beğendiğiniz herhangi bir rengi tek tıkla panoya kopyalabiliyorsunuz.

5- Colorhunt
Colorhunt, renk bağımlıları için oldukça canlı bir akışa sahip olan bir renk oluşturucu. Colorhunt, günlük olarak rastgele renk paletleri yaratıyor. Sayfayı takip ederken beğendiğiniz paletleri kaydedebilir ya da site kullanıcıları tarafından en çok beğenilen paletleri görebilirsiniz. Haftanın ya da tüm zamanların en beğenilen paletlerini filtreleyerek keşfedebilir, haftanın favorilerini mail bülteni sayesinde takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

eighteen − 16 =