Luigi Tarini İtalyan bir sanatçı. İnternette popüler birçok seriye imza atmış. ( şurdan bakabilirsiniz; http://bit.ly/2aJrN1D ) Yeni serisi ise Hollywood yıldızlarıyla klasik tabloların birleşmesinden oluşuyor ama ne birleşme; bir süre sonra tek bir bütün gibi algılıyorsunuz. Bu kompozisyonları siyah beyaz hayal ederseniz, aslında hiç birleştirilmiş gibi olmadığını fark edeceksiniz.

 

Van Gogh + Clint Eastwood
Van Gogh + Clint Eastwood

 

İnci Küpeli Kız ve Grace Kelly
İnci Küpeli Kız ve Grace Kelly

 

Fikir aslında oldukça basit, iki yüzü bir araya getir; yepyeni bir yüz yarat. Luigi diyor ki : ‘Her şey  Clint Eastwood’un yüzüyle Van Gogh’un self-portesini birleştirmekle başladı. İlk başta sonuçtan memnun kalmadım ve denedim. Clint’in mükemmel gözleri ve Van Gogh’un mükemmel burnunu elimde tutarak ortaya kusursuz bir sanat tarzı çıkardım. Sonuç gerçekten şaşırtıcı ve harikaydı!’

Mona Lisa + Marylin Monroe
Mona Lisa + Marylin Monroe

 

 

Frida Kahlo & Joan Crawford
Frida Kahlo & Joan Crawford

Çok karışık görünümler hiçbir zaman hoşuma gitmemiştir. O yüzden başlığa bakınca çok umuda kapılmadım, çünkü başka sanatçılardan da birçok birleştirme görüyoruz internette. Albüm kapakları, magazin kapakları klasik tabloların içine sızıyor, yüzler üst üste biniyor. Hepsinin temelinde yaratıcı fikir var aslında hepsi güzel duruyor ama sanırım en çok bu çalışmayı beğendim. Çünkü portreleri ayıran şeritler olmasa, bu mükemmel uyum içerisinde tek bir insan yaratılmış gibi.

Botticelli'nin
Botticelli’nin”Venus” & Brigitte Bardot

 

Hayez'in
Hayez’in “The Kiss” & Clark Gable and Vivien Leigh

 

Sanatçının tüm çalışmalarına ise şurdan bakabilirsiniz: https://society6.com/moviegeek/

CEVAP VER

nine + 18 =