Merhaba.
Ortalık dijitalle yıkılıyor olabilir ama güzel basılı işin de tadı çok başka be. Yakın zamanda denk geldiğim ve hoşuma giden basılı işleri paylaşmak istedim.
Liste tamamen subjektiftir. Düşünelemeyecek kadar yaratıcı işlerin listesi değildir. Güzel işler işte. ‘En azından şu standart olsun be’ listesi.

-Sticks Like
Qfix için, Hindistan Dentsu Impact’ın yaptığı kampanyayla başlıyoruz. Stick like. Elimizde bir yapıştırıcı var ve biz de çok iyi yapıştırdığını söylemek istiyoruz. Tabii ki bunu dümdüz söyleyip, kısacık bir animasyonla da söyleyebiliriz; ama diyelim ki farklı olmaya üşenmiyoruz. İnsanlar işimize bakınca biraz gülümsesin istiyoruz. Ve ortaya böyle bir şey çıkabiliyor:

Bir hipsterın partilemeye yapıştığı gibi yapışır

 
Bi’ yemek tutkunun yemeklere yapıştığı gibi yapışır

 
Bir alışveriş bağımlısının, indirime yapıştığı gibi…

 
Konsepti anladınız bence…

 
Bu biraz, meh… olmuş

– Old Man In Womb, Man In Womb, Female In Womb
Sıradaki işi, organ bağışı hakkında ülkemizdeki kıt işlerden sonra gördüğüm için beğenmiş olabilirim. Ajan s yine Dentsu Impact, Hindistan. Kampanya, ölümün aynı zamanda yeniden doğuş olduğuna inanan Hintlileri hedefleyerek, buna inanmayanları da ikna etmeye çalışıyor. 🙂 “Ölmemeyi seç. Sonsuzxa kadar.”


 

 

-Friend Request
Evcil hayvan edinmek isteyen herkese, satın alma sahiplen diyoruz. Tatlılıkla demişler ki, “bu arkadaşlık isteğine asla hayır diyemeyeceksin.” Ajans Saatchi & Saatchi, Venezuela.

 

-OM Book Shop
Bir indirim işinin bu kadar güzel anlatılması… Bir fiyatına iki tap. Buyrun, yaratıcılığımızın boşverdiğimiz köşelerine sesleniyor. Çok basit ama çok güzel.


 

 

 

-Heroes
Spor salonlarında hep fit insanlar gidiyor zaten, değil mi? Kim ne derse desin, ben de kendimi koca bir yağ tulumu gibi gördüğümde spor salonuna gidip koşturmaya utanıyorum. Kaydolmaya bile utanıyorum. Harika görünen kadınlar ve erkeklerle dolu reklamlara bakarsınız ve hiçbiri değilsinizdir.
Ama demişler ki, “büyük bedenli kahramanlarımız. Sizi de bekliyoruz!”
Ben bu daveti hemen kabul ederdim. 🙂


 

CEVAP VER

five × five =