OLAY VAR! :DONDURULMUŞ GIDAYA KARIŞAN GOLF TOPU

Yanlış duymadınız: dondurulmuş gıdalar üreten Kanada merkezli şirket McCain Foods’un ABD ayağı olan McCain Foods USA, yaptığı açıklamayla dondurulmuş mücver ürünlerine golf topu malzemesi karışmış olabileceğini belirterek ürünlerini toplattığını açıklamış.

Böyle bi’şey olabilir mi ya? 🙂

via GIPHY

Haberi okuduğumda çok şaşırdım. Gıda her zaman için riskli bir sektördür, üretimden tutun dağıtım ve satış sonrası karşınıza çıkacak sorunlar daha fazladır. Ancak gıdaya golf topu karışması ‘ne alaka?’ dedirtti cidden.  Müşterilerin içi ne kadar rahatlar bilinmez ama firma golf topunun nereden geldiğini tam kesinleştiremese de bir tahmin yürütmüş.  Patates hasadı yapılırken araya karışabileceği söylenmiş.

Mücveriniz sizi boğabilir veya ağzınızda yara açabilir. Eğer 19 Nisan’dan itibaren paketlenmiş bir ürünü kullanırsanız aklınızda olsun… Peki  hasatla karışan top açıklaması size yeterli geldi mi?

Patates tarlası, bir golf sahasının yanında mıydı acaba? Değilse bile, toplanan ürünlerin denetimden geçmesi gerekmez mi? Golf topu, kolaylıkla gözden kaçabilecek bir şey mi?

Patatesler ayıklanırken yeterli bir kontrol mekanizması sağlanamamış ki ortaya insan boğan mücverler ortaya çıkmış…  Bu, görevli insanların gözünden kaçan veya kullanılan makinelerin hatası da olabilir. Hata kimin olursa olsun, güvenirliliği sağlayan zincirde bir eksik var. Bu eksiği bugün bir golf topu dolduruyor.

Firmanın dürüst açıklaması ve hemen aldığı aksiyon, etkileyici gözükse de birçok dondurulmuş gıda severin aklında kolay kolay silinmeyecek sorular kaldı.

CEVAP VER

3 + 19 =